Cristian Ronaldo a revenit cu gol în primul 11 al lui Manchester United. Ce mesaj a avut lusitanul Sursa foto: Eurosport

Cristiano Ronaldo, 37 de ani, a revenit cu gol în echipa de start a celor de la Manchester United. Starul portughez a făcut parte din primul 11 în partida din grupele Europa League, contra celor de la Sheriff.

Manchester United s-a impus în fața celor de la Sheriff Tiraspol cu scortul de 3-0. Pentru englezi a deschis scorul, în minutul 44, Dalot. Ulterior, Rashford a majorat scortul pentru diavolii roși. Cristiano Ronaldo și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 81 al partidei.

Manchester United are 12 puncte în grupă şi este calificată în primăvara europeană alături de liderul grupei, Real Sociedad. Spaniolii au cinci victorii din cinci meciuri pentru că au câștigat și penultimul meci din grupele Champions Legue în faţa Omoniei Nicosia cu 2-0.

Mesajul lui Cristiano Ronaldo după ce a revenit în primul 11 al lui Manchester United

Lusitanul a fost protagonistul unui episod nefericit la partida cu Tottenham. Ronaldo a refuzat să intre pe teren în ultimele minute. În acest context, antrenorul Ten Hag nu l-a iertat pe portughez și l-a exclus din lot pentru partida cu Chelsea, 1-1, din Premier League.

În ciuda acestui eveniment neplăcut, tehnicianul olandez a revenit la sentimente mai bune față de portughez la doar câteva zile. Așadar, starul portughez a fost titularizat la meciul cu Sheriff. Mai mult decât atât, atacantul a reușit să îi mulțumească cum se cuvine antrenorului său. Fotbalistul a înscris ultimul gol al partidei.

Ronaldo a avut un mesaj, postat în miez de noapte, după duelul cu gruparea din Republica Moldova. Portughezul a scris pe pagina sa de Instagram „Excelent efort al echipei și o victorie importantă. Rămânem uniți. Hai, Manchester United!”. Lusitanul marcase și în tur contra celor de la Sheriff, din penalty. În actuala stagiune, Ronaldo are trei reușite în toate competițiile.

Vezi această postare pe Instagram

O postare distribuită de Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Cum a reacționat Ten Hag după ce Ronaldo a marcat

Antrenorul lui Manchser United a reacționat, după finalul partidei, legat de golul marcat de Ronaldo. În acest context, Teh Hag a precizat că reușita atacantului a reprezentat un moment excelent atât pentru el, cât și pentru echipă. „A fost creativ, a muncit, echipa a produs pentru el și știm foarte bine că are capacitatea de a finaliza fazele. Cristiano avea nevoie de un gol și acum sunt încrezător că după această reușită vor urma și altele”, a mai adăugat tehnicianul.