SuperLiga. Farul lui Hagi a ieșit la lumină. Prima victorie, într-un meci întrerup de furtună

SuperLiga. Farul Constanța a învins-o, sâmbătă, pe teren propriu, pe Poli Iași în etapa 4 a Superligii, scor 2-0. Jucătorii lui Gică Hagi au rezolvat meciul încă din prima repriză, după reușitele lui Rivaldinho (34) și Gabi Iancu (45+11).

Farul Constanța, prima victorie în acest sezon al SuperLigii, scor 2-0 cu Poli Iași

Au fost mari probleme la Ovidiu, din cauza unei furtuni care a provocat întreruperea meciului. În cea de-a doua repriză, cele două combatante s-au chinuit, din cauza terenului impracticabil.

Echipa dobrogeană a început modest campionatul, cu două înfrângeri și un egal, în primele trei etape, fără gol marcat. Mai mult, ambele eșecuri au venit pe teren propriu, scor 0-1 cu Unirea Slobozia și 0-1 cu FC Botoșani.

FC Farul Constanţa - FC Politehnica Iaşi 2-0 (2-0), Academia Hagi - Stadion Central - Ovidiu

Au marcat: Rivaldinho (34), Gabriel Iancu (45+11).

Arbitru: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti); arbitri asistenţi: Radu Adrian Ghinguleac (Bucureşti), Daniel Mitruţi (Craiova); al patrulea oficial: George Cătălin Găman (Craiova) Arbitru video: Andrei Antonie (Bucureşti); arbitru asistent video: Andrei Moroiţă (Ploieşti) Observatori: Florin Hîncu (Braşov) - CCA, Auraş Braşoveanu (Galaţi) - LPF