Radu Drăgușin, notat cu 7,3 în egalul dintre Genoa și Bologna

Radu Drăgușin, notat cu 7,3 în egalul dintre Genoa și Bologna Radu Drăgușin. Sursa foto: Genoa CFC / Facebook

Internaționalul român Radu Drăgușin a evoluat toate minutele, fiind evaluat de Sofa Score cu nota 7.3. După egalul de aseară, Genoa a acumulat 21 de puncte și a urcat pe locul 12 în Seria A. Stoperul român a avut o prestație sigură în remiza genovezilor în fața celor de la Bologna.

Radu Drăgușin a fost titular în meciul de aseară dintre Genoa și Bologna, încheiat la egalitate 1-1. Elevii lui Alberto Gilardino au deschis scorul în minutul 20 prin reușita lui Albert Gudmundsson. Echipa gazdă a reușit egalarea în minutul 90+6.

Radu Drăgușin, prestație bună în fața celor de la Bologna

Internaționalul român, Radu Drăgușin a evoluat toate minutele fiind evaluat de Sofa Score cu nota 7.3. După egalul de aseară, Genoa a acumulat 21 de puncte și a urcat pe locul 12 în Seria A. Stoperul român a avut o prestație sigură în remiza genovezilor în fața celor de la Bologna.

Echipa lui Drăgușin a deschis scorul în minutul 20 prin golul marcat de Albert Gudmundsson. În tabăra adversă De Silvestri a restabilit egalitatea în minutul 90+6. Prestația fundașului român nu a fost influențată de gândul unui posibil transfer. A avut o prestație bună oprind câteva atacuri ale echipei adverse.

Radu Drăguşin, decizie legată de noul contract. A fost ofertat de cluburi de elită

Radu Drăgușin. Sursa foto: Instagram

Meciul s-a terminat la egalitate

La capitolul statistici Bologna a stat mai bine. Revelația momentului în Serie A a pus stăpânire pe posesie încă din primele minute ale partidei. Însă acest lucru nu i-a împiedicat pe genovezi să deschidă primii scorul. După lovitura liberă exectutată de Gudmundsson, echipa lui Drăgușin a trecut în avantaj.

Gazele au mai punctat odată în minutul 77, dar golul înscris de Calafiori a fost anulat pe motiv de ofsaid. Internaționalul român a fost sigur pe execuții. A impresionat prin plasament și a respins majoritatea centrărilor trimise de adversari. Doar poartarul Martinez a primit o notă mai bună.

Radu Drăgușin, aproape de un transfer în Premier League.

Sursa foto: facebook.com

Radu Drăgușin, cotat cu 7, 3 de portalul Sofa Score

Echipa lui Drăgușin nu a rezistat presiunii. Până la finalul meciului, Bologna a reușit să restabilească egalitatea prin Lorenzo De Silvestri după 96 minute de joc, cu un șut din interiorul suprafeței de pedeapsă. La ultima fază a partidei Gudmundsson a zguduit transversala din lovitură liberă.