Radu Drăgușin, sub lupa englezilor. Ce au spus despre comportamentul său

Radu Drăgușin, sub lupa englezilor. Ce au spus despre comportamentul său Sursă foto: Facebook

Radu Drăgușin a fost analizat de jurnaliștii englezi, după ce a intrat pe teren și s-a bucurat alături de colegii de la Tottenham. Iar cuvintele lor îl pot face mândru.

Radu Drăgușin a fost văzut şi apreciat de englezi după  a intrat pe teren și s-a bucurat alături de colegii de la Tottenham. Gestul cu care Radu Drăgușin i-a convins pe englezi a rătat  exact ce caracter are”. Gestul său de bucurie l-a făcut la meciul cu Tottenham, care a obținut victoria la ultima fază a meciului cu Brighton, scor 2-1.

Radu Drăgușin, apreciat de englezi

Oaspeții au deschis scorul din penalty, în minutul 16, prin Gross. Gazdele au egalat în minutul 61 după reușita lui Sarr. Brennan Johnson a fost introdus și el în repriza secundă.  A dat lovitura la ultima fază a meciului, iar Tottenham a câștigat cu 2-1.

Antrenorul lui Tottenham, Ange Postecoglou, a mizat și la acest meci pe formula defensivă cu argentinianul Cristian Romero și olandezul Micky van de Ven. În acest meci Radu Drăgușin nu a fost folosit niciun minut.

Românul s-a remarcat însă prin reacția de bucurie la golul lui Johnson. Acesta a intrat în teren pentru a-și felicita colegii. Un gest care n-a scăpat exigenților jurnaliști britanici.

Nu este disponibilă nicio descriere pentru fotografie.Radu Drăgușin. Sursa foto: Facebook

Jucătorul român s-a adaptat bine la Tottenham

Presa a scris foarte frumos despre jucătorul român. Gestul său a impresionat cu adevărat. Românul a arătat că nu a fost supărat deoarece a fost rezervă pe tot parcursul mecului.

Ar putea fi o imagine cu 1 persoană, jucând fotbal, jucând fotbal şi text

Radu Drăgușin. Sursa foto: Facebook

„Momentul cu Radu Drăgușin în prim-plan a demonstrat de ce Tottenham este încântată de era Ange Postecoglou. Tânărul jucător român s-a adaptat bine la Tottenham, în ciuda faptului că multe lucruri s-au schimbat pentru el în ultima lună.

Drăgușin este foarte fericit în acest grup și se simte suficient de confortabil încât să sprinteze pe teren, în fața celor 61.455 de fani, pentru a se bucura alături de colegul Johnson, care tocmai decisese soarta meciului.Ar putea fi unul dintre aspectele minore într-o bucurie imensă, dar arată exact ce caracter are Radu Drăgușin și ceea ce construiește Ange Postecoglou aici”, au scris jurnaliștii englezi, potrivit digisport.