Selecționata divizionară a României și-a făcut de cap cu un adversar ANONIM din Georgia

Selecționata divizionară a României a câștigat cu scorul de 5-1 partida amicală disputată, astăzi, în Turcia, contra gruzinilor de la Torpedo Kutaisi.

Reprezentativa divizionară s-a impus fără probleme în testul de verificare susținut, sâmbătă, în cantonamentul din Turcia, contra georgienilor de la Torpedo Kutaisi (locul al 10-lea în campionat), scor 5-1. Enache a deschis scorul pentru „tricolori”, în minutul 5, apoi, după câteva secunde, Andrei Ivan și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor. Denis Alibec a stabilit scorul pauzei, în minutul 43, (3-0), cu o execuție de excepție, lob de la 20 de metri, din diagonală, iar Răduț (48) și Florin Tănase au înscris în partea a doua. Gruzinii au redus din diferență în minutul 87, prin Purtskhvanidze.

Anghel Iordănescu a început meciul cu următoarea formulă: Lung - Enache, Găman, Săpunaru, St. Filip - Mateiu, Nedelcu - Ivan, Tănase, Răduț - Alibec

În cantonamentul din Turcia, naționala divizionară va ma întâlni Zimbru Chișinău (2 februarie) și Beroe Stara Zagora (6 februarie).