Scor UMILITOR pentru Hagi și Viitorul, într-un meci amical disputat în Polonia

FC Viitorul a susținut, ieri, un meci-test, în Polonia, împotriva Legiei Varșovia. Trupa pregătită de Gică Hagi a terminat partida în genunchi.

Legia Varșovia, echipă care l-a dorit pe Gică Hagi ca antrenor, și-a prezentat lotul şi a invitat-o pe campioana României de acum două sezoane să joace un meci amical. Partida s-a încheiat cu un scor umilitor pentru elevii „Regelui”, care au cedat în final cu scorul de 5-2.

Scorul a fost deschis de Ianis Hagi (în minutul 21), dar Legia a egalat prin Kucharczyk, din penalty, patru minute mai târziu. Până la finele primei părți a jocului, Legia s-a desprins la 3-1, grație golurilor reușite de Cafu (34) şi Kante (44). După pauză, polonezii au mai înscris de două ori, prin același Kante (53) şi Kucharczyk (67), iar ultimul gol al partidei a fost înscris de Viitorul prin Voduț.

În ultimul meci amical din Polonia, Viitorul va întâlni Radomiak Radom, din liga a treia.