Rapid, în "optimi"

CUPA ROMÂNIEI. Rapid Bucureşti s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României la fotbal.

Aseară, pe stadionul din Giuleşti, „vişiniii“ au avut nevoie de prelungiri pentru a elimina divizionara secundă Petrolul Ploieşti, scor 3-2. Pentru giuleşteni au marcat Djalovici (minutul 6) şi Cesinha (minutele 79 şi 119), în timp ce golurile prahovenilor au fost înscrise de Muţiu (minutul 22) şi Tincu (82 - penalty).

Celelalte echipe calificate în „optimi“ sunt: CFR Cluj, FC Botoşani, Oţelul Galaţi, Universitatea Craiova, CS Otopeni, Dinamo, Sportul Studenţesc, FC Timişoara, Gloria Bistriţa, Pandurii, Unirea Urziceni, FC Braşov, Internaţional Curtea de Argeş şi Dunărea Galaţi.

Vezi aici toate rezultatele. Ultima echipă calificată în „optimi“ se va stabili după meciul FC Vaslui - Poli Iaşi, de pe 29 octombrie. Optimile de finală sunt programate pe 12 noiembrie.