Dumnezeu a lăsat bine: Prostia la tinerețe, înțelepciunea la bătrânețe!
Tinerețea, ce minune! Cu tot cu dezavantaje, o minune! Dezavantaje? Cum adică? Păi, da! Vorba bunicii mele: „Tinerețea este frumoasă și proastă! Ce bine a lăsat Dumnezeu, drăguțul! Dacă nu...