PSG, umilită de Newcastle cu 4-1. 27 de goluri în opt meciuri, în Champions League

PSG, umilită de Newcastle cu 4-1. 27 de goluri în opt meciuri, în Champions League Newcastle-PSG, 4-1. 27 de goluri în opt meciuri, în UCL / sursa foto: twitter

Newcastle-PSG, 4-1. A fost o etapă extraordinară, cu nu mai puțin de 27 de goluri în opt meciuri, în Champions League.

A fost o seară magică cu cele opt meciuri din etapa a doua a Champions League și cu victoria incredibilă a celor de la Newcastle.

PSG, umilită de Newcastle

Newcastle United a început foarte bine partida, iar Almiron a marcat pentru 1-0 în minutul 17.

La pauză, scorul era deja 2-0, după golul lui Burn, în minutul 39.

După pauză, tot Newcastle a jucat mai bine. Longstaff a marcat pentru 3-0 în minutul 50.

În minutul 58, PSG a redus din diferență, prin Luca Hernandez. Dar francezii nu au reușit să întoarcă meciul.

Așa că Schar a închis tabela în minutul 90+1, cu un gol de 4-1 incredibil.

Echipa lui Eddie Howe și-a răsplătit, astfel, fanii veniți să celebreze revenirea în Champions League, după 20 de ani

Barcelona-Porto, 1-0

Echipa din Barcelona a câștigat la limită, dar în deplasare la Porto, cu 1-0.

Golul a fost marcat în minutul 45+1, de Ferran Torres.

În a doua repriză, Porto a dominat jocul, și a și marcat o dată, dar golul a fost anulat pentru ofsaid.

În același timp, echipa din Antwerp a pierdut, tot pe teren propriu, cu 2-3, în fața celor de la Șahtior Donețk.

La pauză, Antwerp avea 2-0, iar în minutul 90+7 a primit un penalty, dar Alderweireld l-a ratat.

Barcelona rămâne astfel lider în grupa H, cu 6 puncte, urmată Porto, pe doi, Șahtior, pe locul trei, cu trei puncte, și Antwerp, ultima clasată, fără niciun punct.

Manchester City-Leipzig, 3-1

Manchester City a câștigat, în deplasarea de la Leipzig, cu 3-1.

Golurile au fost marcate pe final, de Julian Alvarez, în minutul 84, pentru 2-1, și de Doku, care a stabilit scorul final în minutul 90+2.

În celălalt meci al grupei, Lazio a dat din nou gol în prelungiri. Era 1-1, în minutul 90+6, dar Pedro a dat lovitura și a adus victoria, în deplasare, pe terenul lui Celtic.

Iar Feyenoord a condus de două ori, pe terenul lui Atletico Madrid, cu 1-0 și 2-1, dar a pierdut, în final, cu 2-3. Eroul echipei lui Diego Simeone a fost Alvaro Morata, care a reușit o dublă.