Manchester United, umilită în fața suporterilor. Înfrângere rușinoasă în fața unor necunoscuți

Manchester United, umilită în fața suporterilor. Înfrângere rușinoasă în fața unor necunoscuți Manchester United, contraperformanță istorică. Eliminare rușinoasă din Europa. sursa foto: Twitter

Echipa Manchester United a pierdut rușinos, pe teren propriu în fața unei echipe mai puțin cunoscute, Bournemouth. Echipa pregătită de Erik ten Hag a fost învinsă categoric cu scorul de 3-0.

Manchester United a pierdut cu scorul 3-0 în fața necunoscuților de la Bournemouth, scor 3-0. Iar și mai grav este că eșecul echipei pregătită de Erik ten Hag a fost umilită pe Old Trafford. Este cea de-a șasea înfrângere pe care Manchester United o suferă, în acest sezon, în Premier League, a patra pe teren propriu.

Bournemouth este o echipă mică ce se luptă, în acest sezon al campionatului englez la fotbal să evite retrogradarea în liga secundă.

Manchester United nu-și găsește ritmul

Echipa care a câștigat în fața formației pregătită de Erik ten Hag, Bournemouth, nici nu visa, înainte de meci, la un astfel de rezultat. Mai ales pe Old Trafford, sanctuarul lui United. Însă, jucătorii de la Bournemouth, care se luptă în acest sezon pentru evitarea retrogradării au dat lovitura.

Oaspeții au deschis scorul după doar 5 minute pe „Teatrul Viselor”, prin Dominic Solanke. Iar în cea de-a doua repriză au mai înscris de două ori. Philip Billing a marcat în minutul 69 și Senesi în minutul 73, lăsând suporterii lui United împietriți. Nici unul dintre cei prezenți pe stadion nu-și închipuia un astfel de coșmar.

Este a patra înfrângere pe care Manchester United o înregistrează pe teren propriu, în actualul sezon, din șase.

Programul din Premier League

Etapa a 16-a din Premier League a înregistrat sâmbătă, 9 decembrie, următoarele rezultate:

Manchester United, pe locul șase în clasament

Clasamentul din Premier League este condus, în acest moment de Liverpool, cu 37 de puncte.