LIGA I. Steaua - CSMS Iași, scor 1-0. Liderul campionatului a suferit în ultima etapă a turului

Steaua a încheiat turul campionatului intern cu o victorie chinuită, împotriva formației CSMS Iași, scor 1-0. Unica reușită a partidei din Ghencea a purtat semnătura lui Lukas Szukala, cel care a adus „militarilor” trei puncte în minutul 90+4.

Steaua s-a chinuit serios în partida cu cei de la CSMS Iași, în cadrul etapei a 17-a a Ligii I. Elevii lui Costel Gâlcă s-au impus abia în minutul 90+4, atunci când fundașul Lukas Szukala a trimis mingea în poartă cu o lovitură de cap. La această fază, polonezul a fost faultat de Branko Grahovac, portarul moldovenilor, iar acesta din urmă a fost eliminat de arbitrul Iulian Călin. Egalitatea numerică a fost restabilită în minutul 90+7, atunci când Andrei Prepeliță, mijlocașul Stelei, a fost trimis și el la cabine de „central”.

La finalul turului, Steaua rămâne liderul campionatului intern, cu 43 de puncte. CSMS Iași rămâne pe poziția a 16-a, retrogradabilă, cu 12 puncte.