LIGA I. Steaua - Concordia Chiajna, 3-1. „Roș-albaștrii” au urcat pe podiumul Ligii I

În ultimul meci al etapei a 11-a din Liga I, Steaua s-a impus fără mari emoții în fața Concordiei Chiajna, scor 3-1, rezolvând încă de la pauză soarta celor trei puncte.

Steaua a câștigat fără mari bătăi de cap meciul cu formația Concordia Chiajna (scor 3-1), din runda a 11-a a Ligii I. Echipa antrenată de Mirel Rădoi a punctat de trei ori în prima parte, prin Varela (5), Stanciu (25 - penalty) și Chipciu (43), iar golul oaspeților a fost reușit de Vali Lazăr, în minutul 90+3, la o fază la care jucătorul Concordiei Chiajna a ratat un penalty, dar a împins în poartă balonul respins de Niță. După acest succes, Steaua se află pe locul al 3-lea al ierarhiei, cu 19 puncte, fiind în spatele Viitorului (20) și Astrei (21).