LIGA I. ACS Poli - Dinamo, 0-1. Meciul a fost întrerupt în minutul 41, pentru un OMAGIU adus victimelor din clubul Colectiv. Mesaj EMOȚIONANT: „Suntem cu 41 mai puțin”

Dinamo s-a impus cu scorul de 1-0 în partida jucată, sâmbătă, pe Bega, cu ACS Poli Tmișoara, în etapa a 17-a a campionatului intern.

Dinamo a câștigat la limită (scor 1-0), confruntarea cu ACS Poli Timișoara, disputată, sâmbătă, în cadrul etapei a 17-a a Ligii I. Unicul gol al întâlnirii i-a aparținut lui Essombe, cel care a speculat o eroare a portarului Kirschstein, în minutul 56.

Înaintea fluierului de start, s-a ţinut un moment de reculegere în memoria victimelor incendiului de la clubul Colectiv. La mijlocul terenului s-au strâns copii şi tineri cu pelerine albe, fiecare ținând în mână câte o lumânare. La marginea terenului, în spatele unei porţi, s-a format o cruce din lumânări.

Un moment emoționant a avut loc în minutul 41, simbol al persoanelor care au decedat în tragicul eveniment. Crainicul stadionului „Dan Păltinișanu” a anunțat: „Suntem cu 41 mai puţini”. Jucătorii s-au oprit şi intreg stadionul a început să aplaude în cinstea memoriei celor dispăruți. De asemenea, fanii au scandat: „Colectiv!", „Colectiv!”