Grupa A

Borussia Monchengladbach (Germania) – Villarreal (Spania) 1-1

Au marcat: Herrmann '21 / Uche '68

Apollon Limassol (Cipru) – FC Zurich (Elveţia) 3-2

Au marcat: Papoulis '9, Gullon '40, P. Koch '87 (autogol) / Rikan '50, Yapi '53

– mijlocaşul Nicolae Grigore a fost rezervă la Apollon Limassol

Grupa B

FC Bruges (Belgia) – FC Torino (Italia) 0-0

FC Copenhaga (Danemarca) – HJK Helsinki (Finlanda) 2-0

A marcat: N. Jorgensen '68, '81

Grupa C

Partizan Belgrad (Serbia) – Tottenham Hotspur (Anglia) 0-0

– fundaşul Vlad Chiricheş a fost rezervă la Tottenham Hotspur

Beşiktaş Istanbul (Turcia) – Asteras Tripolis (Grecia) 1-1

Au marcat: Gokhan Tore '33 / Parra '88

– fundaşul Dorin Goian a jucat tot meciul la Asteras Tripolis şi a primit un cartonaş galben în minutul 73

Grupa D

FC Salzburg (Austria) – Celtic Glasgow (Scoţia) 2-2

Au marcat: Alan '36, Soriano '78 / Wakaso '14, Brown '60

Dinamo Zagreb (Croaţia) – Astra Giurgiu (România) 5-1

Au marcat: Soudani '17, '24, '45+1, Henriquez '70, Corici '90+2 / Chiţu '82

Grupa E

PSV Eindhoven (Olanda) – Estoril Praia (Portugalia) 1-0

A marcat: De Jong '26 (penalti)

Panathinaikos Atena (Grecia) – Dinamo Moscova (Rusia) 1-2

Au marcat: Dinas '63 / Kokorin '40, Ionov '49

Grupa F

FK Qarabag (Azerbaidjan) – AS Saint-Etienne (Franţa) 0-0

Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) – Internazionale Milano (Italia) 0-1

A marcat: D'Ambrosio '71

Grupa G

Standard Liege (Belgia) – NK Rijeka (Croaţia) 2-0

Au marcat: Ciman '74, Vinicius Araujo '87

FC Sevilla (Spania) – Feyenoord Rotterdam (Olanda) 2-0

Au marcat: Krychowiak '8, Mbia '31

Grupa H

OSC Lille (Franţa) – FK Krasnodar (Rusia) 1-1

Au marcat: Kjaer '63 / Laborde '35

Everton (Anglia) – VfL Wolfsburg (Germania) 4-1

Au marcat: Naismith '15, Coleman '45+1, Baines '47 (penalti), Mirallas '89 / Rodriguez '90+4

Grupa I

Young Boys Berna (Elveţia) – Slovan Bratislava (Slovacia) 5-0

Au marcat: Lecjaks '5, Steffen '29, Nuzzolo '63, Nikci '80, Hoarau '90+2

SSC Napoli (Italia) – Sparta Praga (Cehia) 3-1

Au marcat: Higuain '23 (penalti), Mertens '51, '81 / Husbauer '14

Grupa J

Steaua Bucureşti (România) – AaB Aalborg (Danemarca) 6-0

Au marcat: Sânmărtean '51, Rusescu '59 (penalti), '73, Keşeru '61, '65, '72

Rio Ave (Portugalia) – Dinamo Kiev (Ucraina) 0-3

Au marcat: Iarmolenko '20, Belhanda '25, Kraveţ '70

Grupa K

PAOK Salonic (Grecia) – Dinamo Minsk (Belarus) 6-1

Au marcat: Nikolici '4 (autogol), Athanasiadis '11, '16, '28, Papadopoulos '50, Tzandaris '89 / Nikolici '80

– fundaşul Răzvan Raţ a jucat până în minutul 72 la PAOK Salonic şi a dat trei pase gol

AC Fiorentina (Italia) – Guingamp (Franţa) 3-0

Au marcat: Vargas '34, Cuadrado '67, Bernadeschi '88

– portarul Ciprian Tătăruşanu a jucat tot meciul la AC Fiorentina

Grupa L

Metalist Harkov (Ucraina) – Trabzonspor (Turcia) 1-2

Au marcat: Homeniuk '61 / Constant '25, A. Papadopoulos '90+4

Legia Varşovia (Polonia) – Lokeren (Belgia) 1-0

A marcat: Radovici '58

Te-ar putea interesa și: