LIGA CAMPIONILOR. Arsenal - Anderlecht, 3-3. Belgienii au revenit spectaculos și au egalat după ce au fost conduși cu 0-3 în minutul 58

Arsenal Londra a ratat incredibil, marți, obținerea celor trei puncte în partida disputată pe teren propriu, contra celor de la Anderlecht Bruxelles. „Tunarii” au condus cu scorul de 3-0, dar oaspeții au revenit și au punctat atunci când nimeni nu se mai aștepta.

Seară intensă în Champions League, cea mai importantă competiție intercluburi din lume. În toate cele opt confruntări s-a marcat, iar jocul vedetă a avut loc la Londra. Arsenal, echipa antrenată de Arsene Wenger, s-a împotmolit, acasă, în partida programată în Grupa D a Ligii Campionilor, contra formației Anderlecht Bruxelles, scor 3-3. Iată rezultatele de marți:

GRUPA A

Malmo - Atletico Madrid 0-2 Koke (30), R. Garcia (78)

Juventus - Olympiakos 3-2 Pirlo (21), Roberto (65 - autogol), Pogba (66) / Botia (24), Ndinga (61)

Clasament: 1. Atletico 9p, 2. Juventus 6p, Olympiakos 6p, Malmo 3p

GRUPA B

Real Madrid - Liverpool 1-0 Benzema (27)

Basel - Ludogoreț 4-0 Embolo (34), Gonzalez (41), Gashi (59), Suchy (65)

Clasament: 1. Real 12p, 2. Basel 6p, 3. Liverpool 3p, 4. Ludogoreț 3p

GRUPA C

Zenit - Bayer Leverkusen 1-2 Rondon (89) / Son H-M (68 și 73)

Benfica - Zenit 1-0 Talisca (82)

Clasament: 1. Bayer 9p, 2. Monaco 5p, 3. Zenit 4p, 4. Benfica 4p

GRUPA D

Borussia Dortmund - Galatasaray 4-1 Reus (39), Papastathopoulos (55), Immobile (74), Kaya (85 - autogol) / Balta (70)

Arsenal - Anderlecht 3-3 Arteta (25 - penalty), A. Sanchez (29), Oxlade (58) / Vanden Borre (61 și 73 - penalty), Mitrovici (90)

Clasament: 1. Borussia 12p, 2. Arsenal 7p, 3. Anderlecht 2p, 4. Galatasaray 1p