Dennis Man și Valentin Mihăilă, pase de gol în meciul pierdut de Parma, 2-3. Partida, urmărită de Mircea Lucescu Parma. Sursa foto: Instagram/ seria

Parma a suferit o înfrângere pe teren propriu luni, fiind învinsă cu 3-2 de Udinese în etapa a patra a campionatului italian.

Del Prato a înscris primul gol pentru Parma în minutul doi, după o pasă decisivă oferită de Valentin Mihăilă.

Dennis Man a dat și el o pasă de gol pentru Parma

Ulterior, Mihăilă a fost schimbat în minutul 87 cu Balogh din cauza unor probleme la genunchi.

Dennis Man a oferit pasa decisivă pentru Bonny, care a mărit avantajul în minutul 43. Jucătorul român a fost înlocuit și el în minutul 70 cu Almqvist.

Dennis Man începe sezonul într-o formă excelentă la Parma. În primele trei etape, jucătorul de 26 de ani a reușit să înscrie două goluri, în meciurile cu Fiorentina și AC Milan.

Pentru Udinese, echipă la care portarul Răzvan Sava a fost rezerva, au înscris Lucca în minutul 49 și Thauvin în minutele 68 și 77.

Parma

Parma. Sursa foto: Instagram/ parmacalcio1913

Parma a jucat în inferioritate numerică începând cu minutul 73, după ce Keita a fost eliminat.

Mircea Lucescu, prezent la meci

La meciul dintre Parma și Udinese a luat parte și selecționerul echipei naționale, Mircea Lucescu, care i-a urmărit îndeaproape pe cei doi internaționali români, potrivit News.ro.

În ultimele momente ale meciului, Valentin Mihăilă s-a accidentat și a fost forțat să părăsească terenul.

Mircea Lucescu, antrenorul echipei nationale de fotbal

Mircea Lucescu. Sursa foto: Facebook/ Mircea Lucescu, antrenorul echipei nationale de fotbal

Incidentul a avut loc în minutul 87, în urma unui fault dur provocat de Keinan Davis. Mihăilă, care aproape reușise să-l depășească pe Davis, a fost lovit peste picioare de jucătorul de la Udinese și s-a prăbușit pe teren de durere.

Românul a solicitat îngrijiri medicale și a fost asistat de Hernani pentru a părăsi terenul.

Udinese, lideră în Serie A

În urma acestei victorii, Udinese surprinde ocupând primul loc în Serie A după patru etape, cu zece puncte.

În schimb, Parma se situează pe locul 12, având patru puncte.