Al șaselea meci consecutiv fără victorie pentru CFR Cluj. Echipa din Gruia, remiză cu scântei cu FCSB

CFR Cluj a obținut remiză cu FCSB, după șase meciuri consecutive fără victorie.

CFR Cluj a dus un meci greu cu FCSB. Dar returul l-a terminat cu remiză, la fel ca în tur.

CFR Cluj  și FCSB, 1-1 (1-1)

Duminică seară, pe stadionul Gruia, s-a dus un meci decisiv în etapa a 19-a a Superligii de fotbal. A fost o luptă dură între echipele poziționate pe primele două locuri.

Panagiotis Tachtsidis  a deschis scorul din minutul 8, lovind mingea cu un şut la colţul lung, din careu.

În minutul 26, Darius Olaru de la FCSB a egalat scorul, cu ajutorul lui Florinel Coman. De atunci, scorul a rămas neschimbat.

May be an image of 4 people, people playing football and text

Rezultate și informații despre meciul CFR Cluj - FCSB. Sursa Foto - CFR Cluj, Facebook

CFR Cluj are șase meciuri consecutive fără victorie

Florinel Coman era cât pe ce să le dea o victorie roș-albaștrilor, marcând cu un șut de la 30 metri. Dar arbitrul Sebastian Colțescu, solicitat din camera VAR, i-a anulat golul. Văzând reluările,  a observat un fault anterior al lui Valentin Crețu la Philip Otele.

CFR Cluj are șase meciuri consecutive fără victorie, trei egaluri și două meciuri pierdute.

FCSB n-a mai câștigat de trei meciuri, având o remiză și un meci pierdut, potrivit Agerpres.

Cum arată clasamentul Superligii?

FCSB are 38 de puncte, iar CFR Cluj - 33 de puncte.  CFR Cluj a mai avut un meci decisiv.  Rapid și CFR Cluj nu au oferit spectacol în confruntarea disputată, miercuri, în Cupa României. La final, tabela a înregistrat scorul de la început, 0-0.

Universitatea Cluj şi echipa din Gruia s-au calificat, miercuri seara, în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după rezultatele înregistrate în Grupa B a competiţiei.

CFR Cluj a remizat cu Rapid, în Giuleşti, 0-0, un punct suficient pentru a-şi asigura locul secund, în condiţiile în care CSM Alexandria a pierdut acasă cu CSA Steaua, 2-3, după ce ”roş-albaştrii” au avut 3-0.

FCSB a ieșit din Cupa României

Dinamo a remizat cu Oţelul Galaţi, 3-3, pe ”Arcul de Triumf”, într-un meci cu răsturnări de scor.

Dinamo, la primul meci acasă cu Zeljko Kopic pe banca tehnică, a deschis scorul prin francezul Quentin Bena (22), cu capul, după un corner executat de Christian Ilic.

Oţelul a avut o bară, prin Alexandru Mihai Pop (31), iar apoi a marcat de trei ori. Samuel Teles (25) a restabilit egalitatea, gălăţenii au trecut în avantaj după autogolul lui Quentin Bena (53), la centrarea lui Pop, iar Jonathan Cisse (57) a majorat diferenţa după un corner executat de Frederic Maciel.