CAMPIONATUL MONDIAL. Nigeria - Bosnia, 1-0. „Vulturii” se gândesc la calificare, Bosnia își face bagajele

Reprezentativa Nigeriei s-a impus în partida cu Bosnia-Herțegovina (1-0), iar șansele africanilor de a ajunge în „optimile” turneului sunt considerabile. În urma acestui rezultat, Bosnia părăsește Mondialul

Unicul gol al partidei a fost înscris de Peter Odemwingie (29), din pasa lui Emenike. Enyeama, goalkeeper-ul nigerian, a fost omul decisv al „vulturilor” în prelungirile jocului, atunci când europenii au luat cu asalt poarta Nigeriei.

Safet Sucici, selecționaerul Bosniei, regretă faptul că „naționala ” pe care o conduce a fost eliminată prea repede de la Cupa Mondială. Tehnicianul a declarat că elevii săi vor face tot posibilul să lase o impresie bună în ultima partidă din grupă împotriva Iranului

„Trebuie să-i motivez pe jucători pentru a da totul cu Iran. Obiectivul nostru este să lăsăm o impresie bună, dar regret că această generaţie trebuie să plece atât de repede de la Cupa Mondială. Jucătorii mei au luptat şi şi-au creat ocazii. Felicit Nigeria, a jucat foarte bine şi a avut mai mult noroc. Noi ar fi trebuit să conducem după prima repriză cu 2 sau 3-0”, a declarat Susici.

Cupa Mondială FIFA 2014 Brazilia, pe evz.ro. Cititorii evz.ro vor avea posibilitatea să urmărească tot ce ține de competiția FIFA World Cup Brazil, într-o categorie specială a site-ului nostru aflata în secțiunea SPORT.

AICI puteți să aflați PROGRAMUL MECIURILOR de la Cupa Mondială 2014, SCORURI Campionatul Mondial 2014STIRI de la Cupa Mondială din Brazilia șiREZULTATE meciuri Cupa Mondială 2014.