Basarab Panduru, atac la adresa fundașului favorit a lui Gigi Becali. „Îmi venea să mă iau cu mâinile de cap” Sursa foto: Arhiva EVZ

Basarab Panduru, fost fotbalist și în prezent analist sportiv, l-a atacat pe fundașul favorit a lui Gigi Becali, Joyskim Dawa. Acesta a spus că jucătorul de la FCSB nu știe să joace fotbal și că e singurul fundaș din lume care are ghetele tocite la călcâie.

Modul în care Dawa l-a faultat în careu pe Louis Munteanu l-a făcut pe analistul Basarab Panduru să îl ironizeze pe jucătorul lui Becali.

„Ce am văzut în seara asta, nu am văzut la nimeni, niciodată. Îmi venea să mă iau cu mâinile de cap.

E singurul fundaș din lume care are ghetele tocite la călcâie. Nu înțelegeam, dar acum m-am uitat atent. Doar la el vezi asta. Când pasează, el pasează cu călcâiul. Parcă, pe zi ce trece, e tot mai slab!”, a precizat Panduru în analiza sa, potrivit gsp.ro.

Sursa: gsp.ro

FCSB învinsă de Farul Constanța

Farul a învins-o pe FCSB, acasă, cu scor 3-1. Echipa lui Hagi a trecut astfel  pe primul loc în clasament, după un meci disputat în cadrul etapei a opta din Superligă.

Louis Munteanu a ratat prima ocazie de a înscrie în minutul opt. A urmat apoi șansa uriașă a lui Doukoure, singur cu portarul.

Peste doar un minut, FCSB a ratat și ea o ocazie la fel de mare, prin Cordea, singur cu portarul. Același Munteanu a scos apoi un penalty, la un duel cu Dawa, iar Alibec a deschis scorul de la punctul cu var.

Pe finalul primei reprize, Compagno, care a fost titular la debutul la FCSB, a avut prima ocazie, dar portarul a apărat perfect.

În prelungirile primei reprize, tot Munteanu a strălucit. Puștiul revenit de la Fiorentina i-a centrat perfect lui Doukoure, care a marcat, după ce Tamm a sărit pe sub minge. Repriza secundă, prima ocazie mai mare a venit în minutul 63 și i-a aparținut lui Alibec, dar Târnovanu a parat spectaculos.

Ultima ocazie a meciului i-a aparținut lui Coman, în prelungiri, dar nu a profitat de ea, iar meciul dintre Farul și FCSB s-a terminat 3-1, informează DigiSport.