Viitorul lui Hagi câștigă spectaculos meciul cu Iași, în inferioritate numerică. „Regele”, exilat în tribune

FC Viitorul a câștigat în inferioritate numerică partida jucată, luni, cu Poli Iași (scor 2-1), în etapa a 10-a a Ligii I.

FC Viitorul s-a impus cu scorul de 2-1 în partida cu Poli Iași, disputată, luni, pe teren propriu, în etapa a 10-a a campionatului intern. Oaspeții au deschis scorul în prima repriză, după ce Bălan a transformat o lovitură de la 11 metri, în minutul 39. La această fază, arbitrul a cerut repetarea penalty-ului, pentru că mai mulți jucători intraseră în careu.

În minutul 54, De Nooijer, jucătorul gazdelor, a fost eliminat, și se părea că dobrogenii nu mai pot schimba soarta jocului. Însă, în minutul 80, Achim a egalat dintr-un penalty. Finalul a fost tensionat și Gheorghe Hagi a fost trimis în tribune din cauza protestelor. Viitorul a dat lovitura în minutul 90+1, grație reușitei lui Rivaldinho.