West Ham - Manchester United, 2-0. Oaspeții continuă seria rezultatelor negative Premier League. Sursa Foto: Arhiva EVZ

West Ham a reușit să o învingă pe Manchester United, sâmbătă, pe teren propriu. În etapa cu numărul 18 din Premier League, West Ham s-a impus cu scorul de 2-0.

West Ham s-a impus cu scorul de 2-0 în fața lui Manchester United. Pentru oaspeți, criza se adâncește în Premier League.

Manchester United pierde un nou meci în Premier League

Manchester United a cedat sâmbătă cu scorul de 2-0 pe terenul lui West Ham United. Meciul a contat pentru etapa a 18-a din Premier League.

West Ham nu a contat în atac în prima parte a meciului. Manchester United a atacat în zadar, fără să găsească soluții.

Golurile gazdelor au fost marcate în doar şase minute, de Jarrod Bowen (minutul 72) şi Mohammed Kudus (78).

În urma acestui rezultat, Manchester United a coborât pe locul opt în Premier League, cu 28 de puncte. West Ham a urcat până pe poziția a 6-a, cu 30 de puncte.

Premier League, fotbal

West Ham a reușit să marcheze de două ori în șase minute

Rezultatul din Premier League pune şi mai multă presiune pe antrenorul lui Manchester United, Erik ten Hag.

Tehnicianul lui West Ham, David Moyes, a rezistat puţin timp pe banca lui Manchester United, din iulie 2013 până în aprilie 2014.

În actuala stagiune, Manchester United a încheiat pe ultimul loc grupa sa din Liga Campionilor. West Ham, deţinătoarea Europa Conference League, s-a calificat în optimile de finală ale Europa League.

Echipele de start în meciul cu numărul 18 din Premier League:

West Ham (4-3-3): Areola; Coufal, Zouma, Mavropanos, Emerson Palmieri; Soucek, Alvarez, Ward-Prowse; Kudus, Bowen, Paqueta

Manchester United (4-2-3-1): Onana; Wan-Bissaka, Kambwala, Evans, Shaw; Mainoo, McTominay; Antony, Bruno Fernandes, Garnacho; Hojlund

De la 19:30 are loc derby-ul etapei din Premier League

Vineri, Aston Villa a ratat şansa de a urca pe primul loc în clasament. A făcut egal acasă cu echipe de pe ultimul loc, Sheffield United.

Liverpool şi Arsenal Londra se întâlnesc sâmbătă pe Anfield în derby-ul etapei.