PERFORMANŢĂ. Handbalistele de la CSM Bucureşti S-AU CALIFICAT în ELITA Ligii Campionilor

Handbalistele de la CSM Bucureşti au câştigat partida disputată, astăzi, cu rusoaicele de la Rostov Don, scor 29-28, şi s-au calificat în Final Four.

CSM Bucureşti a reuşit o victorie mare, astăzi, în deplasare, contra formaţiei Rostov Don, scor (29-28), în manşa a doua a sferturilor de finală din Liga Campionilor, după ce în tur, gazdele învinseseră cu scorul de 26-25. Handbalistele românce s-au calificat în Final Four, competiţie la care vor mai lua startul, cel mai probabil, şi Buducnost Podgorica, Gyor și Vardar Skopje, cluburi care vor disputa în această seară returul sferturilor de finală.