La sediul LPS s-a stabilit astăzi programul viitorului sezon al Ligii I. Prima etapă începe la data de 11 iulie, iar ultima rundă, cea de-a 26-a, se va disputa pe 27 februarie. Apoi, în premieră pentru fotbalul autohton, campionatul se va desfășura în sistemul play-off și play-out. La start se vor alinia doar 14 echipe, cu patru mai puțin decât în stagiunea trecută.

Derby-ul dintre FC Voluntari și Concordia Chiajna, unul dintre cele mai așteptat meciuri ale sezonului, se va desfășura în runda a XIII-a, la data de 3 octombrie. De asemenea, un alt derby, cel dintre Steaua și Dinamo se va desfășura în etapa a V-a, pe „Arena Națională”, la data de 8 august.  

<td a

Publicat in categoriile: Actual
Distribuie știrea: Facebook | Twitter | WhatsApp
Ne puteți urmări și pe pagina noastră de Facebook sau pe Google News

Pentru comentarii sau drept la replică, ne puteți contacta pe pagina noastră de Facebook

Etapa I – 11.07 2015
            
AFC Astra Giurgiu CS Concordia Chiajna
ASA 2013 Tirgu-Mures FC Dinamo 1948 Bucuresti
CS Universitatea Craiova FC Botosani
FC Viitorul Constanta FC CFR 1907 Cluj
ACS Poli Timisoara CS Pandurii Tg-Jiu
FC Steaua Bucuresti FC Petrolul Ploiesti
FC Voluntari CSMS Iasi
        
Etapa a II – 18.07 2015
            
CS Concordia Chiajna CSMS Iasi
FC Petrolul Ploiesti FC Voluntari
CS Pandurii Tg-Jiu FC Steaua Bucuresti
FC CFR 1907 Cluj ACS Poli Timisoara
FC Botosani FC Viitorul Constanta
FC Dinamo 1948 Bucuresti CS Universitatea Craiova
AFC Astra Giurgiu ASA 2013 Tirgu-Mures
            
Etapa a III – 25.07 2015
            
ASA 2013 Tirgu-Mures CS Concordia Chiajna
CS Universitatea Craiova AFC Astra Giurgiu
FC Viitorul Constanta FC Dinamo 1948 Bucuresti
ACS Poli Timisoara FC Botosani
FC Steaua Bucuresti FC CFR 1907 Cluj
FC Voluntari CS Pandurii Tg-Jiu
CSMS Iasi FC Petrolul Ploiesti
            
Etapa a IV – 01.08 2015
            
CS Concordia Chiajna FC Petrolul Ploiesti
CS Pandurii Tg-Jiu CSMS Iasi
FC CFR 1907 Cluj FC Voluntari
FC Botosani FC Steaua Bucuresti
FC Dinamo 1948 Bucuresti ACS Poli Timisoara
AFC Astra Giurgiu FC Viitorul Constanta
ASA 2013 Tirgu-Mures CS Universitatea Craiova
            
Etapa a V – 08.08 2015
            
CS Universitatea Craiova CS Concordia Chiajna
FC Viitorul Constanta ASA 2013 Tirgu-Mures
ACS Poli Timisoara AFC Astra Giurgiu
FC Steaua Bucuresti FC Dinamo 1948 Bucuresti
FC Voluntari FC Botosani
CSMS Iasi FC CFR 1907 Cluj
FC Petrolul Ploiesti CS Pandurii Tg-Jiu
            
Etapa a VI – 12.08 2015 intermediara
            
CS Concordia Chiajna CS Pandurii Tg-Jiu
FC CFR 1907 Cluj FC Petrolul Ploiesti
FC Botosani CSMS Iasi
FC Dinamo 1948 Bucuresti FC Voluntari
AFC Astra Giurgiu FC Steaua Bucuresti
ASA 2013 Tirgu-Mures ACS Poli Timisoara
CS Universitatea Craiova FC Viitorul Constanta
            
Etapa a VII – 15.08 2015
            
FC Viitorul Constanta CS Concordia Chiajna
ACS Poli Timisoara CS Universitatea Craiova
FC Steaua Bucuresti ASA 2013 Tirgu-Mures
FC Voluntari AFC Astra Giurgiu
CSMS Iasi FC Dinamo 1948 Bucuresti
FC Petrolul Ploiesti FC Botosani
CS Pandurii Tg-Jiu FC CFR 1907 Cluj
     
Etapa a VIII – 22.08 2015
            
CS Concordia Chiajna FC CFR 1907 Cluj
FC Botosani CS Pandurii Tg-Jiu
FC Dinamo 1948 Bucuresti FC Petrolul Ploiesti
AFC Astra Giurgiu CSMS Iasi
ASA 2013 Tirgu-Mures FC Voluntari
CS Universitatea Craiova FC Steaua Bucuresti
FC Viitorul Constanta ACS Poli Timisoara
            
Etapa a IX – 29.08 2015
            
ACS Poli Timisoara CS Concordia Chiajna
FC Steaua Bucuresti FC Viitorul Constanta
FC Voluntari CS Universitatea Craiova
CSMS Iasi ASA 2013 Tirgu-Mures
FC Petrolul Ploiesti AFC Astra Giurgiu
CS Pandurii Tg-Jiu FC Dinamo 1948 Bucuresti
FC CFR 1907 Cluj FC Botosani
            
Etapa a X – 12.09 2015
            
CS Concordia Chiajna FC Botosani
FC Dinamo 1948 Bucuresti FC CFR 1907 Cluj
AFC Astra Giurgiu CS Pandurii Tg-Jiu
ASA 2013 Tirgu-Mures FC Petrolul Ploiesti
CS Universitatea Craiova CSMS Iasi
FC Viitorul Constanta FC Voluntari
ACS Poli Timisoara FC Steaua Bucuresti
            
Etapa a XI – 19.09 2015
            
FC Steaua Bucuresti CS Concordia Chiajna
FC Voluntari ACS Poli Timisoara
CSMS Iasi FC Viitorul Constanta
FC Petrolul Ploiesti CS Universitatea Craiova
CS Pandurii Tg-Jiu ASA 2013 Tirgu-Mures
FC CFR 1907 Cluj AFC Astra Giurgiu
FC Botosani FC Dinamo 1948 Bucuresti
            
Etapa a XII – 26.09 2015
            
CS Concordia Chiajna FC Dinamo 1948 Bucuresti
AFC Astra Giurgiu FC Botosani
ASA 2013 Tirgu-Mures FC CFR 1907 Cluj
CS Universitatea Craiova CS Pandurii Tg-Jiu
FC Viitorul Constanta FC Petrolul Ploiesti
ACS Poli Timisoara CSMS Iasi
FC Steaua Bucuresti FC Voluntari
            
Etapa a XIII – 03.10 2015
            
FC Voluntari CS Concordia Chiajna
CSMS Iasi FC Steaua Bucuresti
FC Petrolul Ploiesti ACS Poli Timisoara
CS Pandurii Tg-Jiu FC Viitorul Constanta
FC CFR 1907 Cluj CS Universitatea Craiova
FC Botosani ASA 2013 Tirgu-Mures
FC Dinamo 1948 Bucuresti AFC Astra Giurgiu
     
Etapa a XIV – 17.10 2015
            
CS Concordia Chiajna AFC Astra Giurgiu
FC Dinamo 1948 Bucuresti ASA 2013 Tirgu-Mures
FC Botosani CS Universitatea Craiova
FC CFR 1907 Cluj FC Viitorul Constanta
CS Pandurii Tg-Jiu ACS Poli Timisoara
FC Petrolul Ploiesti FC Steaua Bucuresti
CSMS Iasi FC Voluntari
            
Etapa a XV – 24.10 2015
            
CSMS Iasi CS Concordia Chiajna
FC Voluntari FC Petrolul Ploiesti
FC Steaua Bucuresti CS Pandurii Tg-Jiu
ACS Poli Timisoara FC CFR 1907 Cluj
FC Viitorul Constanta FC Botosani
CS Universitatea Craiova FC Dinamo 1948 Bucuresti
ASA 2013 Tirgu-Mures AFC Astra Giurgiu
            
Etapa a XVI – 31.10 2015
            
CS Concordia Chiajna ASA 2013 Tirgu-Mures
AFC Astra Giurgiu CS Universitatea Craiova
FC Dinamo 1948 Bucuresti FC Viitorul Constanta
FC Botosani ACS Poli Timisoara
FC CFR 1907 Cluj FC Steaua Bucuresti
CS Pandurii Tg-Jiu FC Voluntari
FC Petrolul Ploiesti CSMS Iasi
            
Etapa a XVII – 07.11 2015
            
FC Petrolul Ploiesti CS Concordia Chiajna
CSMS Iasi CS Pandurii Tg-Jiu
FC Voluntari FC CFR 1907 Cluj
FC Steaua Bucuresti FC Botosani
ACS Poli Timisoara FC Dinamo 1948 Bucuresti
FC Viitorul Constanta AFC Astra Giurgiu
CS Universitatea Craiova ASA 2013 Tirgu-Mures
            
Etapa a XVIII – 18.11 2015
            
CS Concordia Chiajna CS Universitatea Craiova
ASA 2013 Tirgu-Mures FC Viitorul Constanta
AFC Astra Giurgiu ACS Poli Timisoara
FC Dinamo 1948 Bucuresti FC Steaua Bucuresti
FC Botosani FC Voluntari
FC CFR 1907 Cluj CSMS Iasi
CS Pandurii Tg-Jiu FC Petrolul Ploiesti