LIGA I - etapa a 15-a: Unirea Urziceni - FC Timişoara 1-1

FC Timişoara a remizat în această seară în deplasare cu Unirea Urziceni, scor 1-1, într-o partidă contând pentru etapa a 15-a din Liga I la fotbal.

Bănăţenii au ratat o şansă pentru a se apropia de liderul Oţelul Galaţi, care a remizat ieri pe teren propriu cu nou-promovata Victoria Brăneşti. Diferenţa dintre moldoveni şi restul urmăritoarelor va rămâne de patru puncte.

Deşi au deschis scorul prin Popovici (minutul 55), elevii lui Cosmin Contra au fost egalaţi în minutul 80, prin golul marcat de Dinu Todoran

După egalul de astăzi, Unirea Urziceni, vicecampioana sezonului trecut de Liga I, rămâne în zona retrogradării, locul 14, cu 14 puncte adunate, la egalitate cu Pandurii Tg. Jiu, care au remizat astăzi la Universitatea Cluj, scor 1-1.

Unirea Urziceni - FC Timişoara 1-1 Todoran (80) / Popovici (55) Echipe de start:

• Unirea Urziceni: Cernea - Muşat, Mehmedovic, Maftei, Blay - Goge, Todoran, Muzac Filip - Semedo, Rusescu. Rezerve: Bălgrădean, Lupu, Văduva, Toşca, Nicu, Matei, Bătfoi.
  • FC Timişoara: Pantilimon - Helder, Cisovsky, Luchin, Sepsi - Tameş, Poparadu, Burcă, Pătraş - Magera, Axente. Rezerve: Taborda, Mera, Chiacu, Contra, Popovici, Zaluschi, Nikolic.