Laurențiu Reghecampf: „Ca echipă suntem mult mai puternici decât ceilalți, doar că ratăm foarte mult”

Laurențiu Reghecampf, antrenorul echipei FCSB, a vorbit despre marea problemă a „roș-albaștrilor”, care își creează multe ocazii de joc, dar nu concretizează.

Laurențiu Reghecampf a vorbit la finalul partidei cu Dinamo, pierdută de echipa sa, FCSB, scor 1-2, despre lipsa de concentrare din ultimele minute. „Reghe” a afirmat că „roș-albaștrii” formează un grup foarte puternic, dar de multe ori nu se concentrează la finalizare. Tehnicianul a fost trimis în tribune, în ultimele secunde, de arbitrul Ovidiu Hațegan.

„Noi am controlat jocul, ei au încercat să joace doar pe Nemec. Ce pot să le spun jucătorilor? Puțină concentrare, mai ales în ultimul minut. William de Amorim nu trebuia să facă acea alunecare (n.r. la Romera, la al doilea penalty) pentru că avea dublaj. Va fi un final de campionat cu meciuri interesante. Ca echipă suntem mult mai puternici decât ceilalți, doar că ratăm foarte mult. Atmosfera a fost foarte bună. Sperăm să avem la fel de mulți suporteri și la meciurile următoare. Deocamdată n-am ce să-mi reproșez. Am fost trimis în tribune pentru că arbitrul a considerat că l-am jignit. Dar el când jignește nu mai zice nimeni nimic. Șovre (n.r. asistentul) m-a înjurat ca la ușa cortului. Ovidiu era cu spatele. Probabil eu voi fi suspendat, iar Șovre își va face meseria în continuare", a spus Reghecampf la Look TV.