Gol fabulos reușit de Cristiano Ronaldo în meciul cu Empoli | VIDEO

Juventus Torino s-a impus, aseară, pe terenul lui Empoli, scor 2-1, meci în care superstarul Cristiano Ronaldo s-a remarcat din nou în tricoul piemontezilor.

În etapa a 10-a din Serie A, Juventus a reușit să plece de la Empoli cu toate cele trei puncte. Primul gol al meciului a fost marcat de gazde, prin Caputo, în minutul 28, iar scorul până la pauză nu s-a schimbat.

În cel de-al doilea act al meciului, Juve a ieșit la rampă. Socrul a devenit egal, după ce Cristiano Ronaldo a executat perfect un penalty, în minutul 54, și tot lusitanul a fost cel care i-a pus pe torinezo în avantaj. În minutul 70, Ronaldo a trimis o torpilă de la 25 de metri direct în vinclul porţii adverse şi a stabilit scorul final 2-1.

După acest joc, Juve ocupă primul loc în Serie A, cu 28 de puncte.