Fotbal European. Real Madrid urcă pe primul loc în Primera Division, după victoria cu Osasuna

Real Madrid este lideră în Spania, după victoria obținută în fața Osasunei, pe teren propriu, scor 2-1.

Real Madrid s-a impus, miercuri, pe „Santiago Bernabeu”, scor 2-0, în partida cu Osasuna, din etapa a 6-a a campionatului Spaniei. Elevii lui Zinedine Zidane n-au impresionat, dar au obținut punctele care le permit să privească din vârful ierarhiei. Vinicius a deschis scorul în minutul 36, Rodrigo și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 72.

Real este lidera clasamentului, cu 14 puncte, pe locul al 2-lea se află Atletico Madrid (13 puncte), iar pe 3 se clasează Atheltic Bilbao (12 puncte).