FOTBAL EUROPEAN. Echipa lui Cosmin Contra a debutat cu o înfrângere în noul sezon

Getafe, echipa antrenată de românul Cosmin Contra, a pierdut, duminică, în prima rundă din Primera Division, în deplasare, la Celta Vigo, scor 1-3.

Getafe, echipa condusă de Cosmin Contra, a debutat cu stângul în noua stagiune a Primerei Division. Madrilenii au fost învinși cu scoruld e 1-3, în deplasare, de Celta Vigo. Pentru gazde au marcat Nolito (20), Orelana (56) și Larrivey (70), iar pentru Getafe a redus din diferență Sammir, în minutu 62.

Într-o altă partidă a primei etape, Barcelona s-a impus pe teren propriu, în fața echipei Elche, scor 3-0. Lionel Messi a reușit o „dublă”, în minutele 42 și 63, iar El Haddadi (46) și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor. În minutul 44, Mascherano, jucătorul catalanilor, a fost eliminat.