Superliga. Universitatea Craiova, învinsă acasă de FCSB cu 3-0

Superliga. Universitatea Craiova, învinsă acasă de FCSB cu 3-0 FCSB. Sursa foto: Facebook

FCSB a câștigat, duminică seara, meciul cu cei de la Universitatea Craiova. După un astfel de rezultat, echipa bucureșteană ajunge la 50 de puncte în clasament.

FCSB a învins, în deplasare, scor 3-0, formația Universitatea Craiova. Meciul din etapa a 23-a a Superligii a  debutat cu un incident în zona tribunei a ll-a. A fost necesară intervenția echipei de medici.

FCSB s-a impus în fața celor de la Universitatea Craiova

Echipa bucureșteană a reușit să facă spectacol pe teren, câștigând detașat în fața celor de la Universitatea Craiova. După această victorie, FCSB a ajuns la 50 de puncte în clasament, fiind deja în postura de  lider incontestabil.

În același timp, formația Universitatea Craiova a rămas pe a cincea poziție din SuperLigă. Echipa craioveană are în prezent 34 de puncte.

Superliga. FCSB, victorie în fața Universității Craiova, scor 0-3

Universitatea Craiova-FCSB. Sursa foto: Facebook

Incident în tribună

Partida a debutat cu un incident care avut loc în zona tribunei cu numărul doi. Un suporter s-a accidentat, fiind nevoie de intervenția echipei medicale de pe ambulanță. Ulterior, meciul s-a desfășurat în condiții normale.

Intervenția lui Târnovanu a venit în minutul 25, la şutul lui Mitriţăz. Ulterior, în minutul 36, Băluţă a trimis balonul peste poarta gazdelor.

Scorul a fost deschis dintr-un penalty acordat de Marcel Bîrsan. Acesta a fost marcat după sesizarea VAR din  prelungirile primei reprize.

Jucător Zajkov a atins mingea cu mâna, iar Olaru a marcat cel de-al 14-lea său gol stagional. Astfel,  penaltiul a fost transformat prin această intervenție.

FCSB a înscris în minutul 50 prin Florinel Coman. La scurt timp, Miculescu a profitat de greşeala lui Bancu făcută în minutul 84. Acesta a recuperat mingea și a marcat din afara careului.

Universitatea Craiova. Sursa foto: Facebook

FCSB, fără emoții în disputa cu Universitatea  Craiova

După un astfel de rezultat, echipa bucureșteană a ajuns la 50 de puncte în clasament. În urma meciului disputat pe stadionul Ion Oblemenco din Craiova, FCSB a publicat un mesaj pe pagina oficială Facebook.

„Superliga #Etapa23 #CraiovaFCSB #victorie❤️💙⚽️⚽️⚽️

Roș-albaștrii au obținut o victorie superbă în Bănie!”, a fost mesajul transmis fanilor din mediul online.

Pe stadionul din Craiova au fost prezenți peste 18.000 de suporteri.