FCSB rămâne în cursa pentru câștigarea campionatului. Gigi Becali remarcă plusurile și minusurile: „Avem un jucător de geniu” vs. „Doarme în picioare”

FCSB s-a impus, duminică, pe „Arena Națională”, scor 1-0, în confruntarea cu Astra Giurgiu, din etapa a 7-a a play-off-ului campionatului intern.

FCSB a câștigat la limită, scor 1-0, disputa cu Astra Giurgiu, datorită unui gol marcat de Florin Tănase în minutul 55. „Roș-albaștrii” sunt pe locul al 2-lea al clasamentului, cu 39 de, lideră este CFR Cluj, cu 41 de puncte. În această seară, de la ora 21.00, ardelenii vor juca pe teren propriu împotriva Viitorului.

Gigi Becali l-a lăudat pe Dennis Man, după meciul cu Astra Giurgiu și a criticat întreg compartimentul defensiv. E posibil să luăm titlul că vrea Dumnezeu... Suntem periculoși în atac, dar echipa e slabă, subțirică. Cum să ajungă ei în 7 metri în ultimul minut, aproape să ne dea gol?! Trebuia să fie diferența mai mare până atunci oricum. În fiecare meci avem lovituri de la 11 metri nedate. E adevărat că suntem slabi în apărare, dar dacă ne arbitrează bine am avea 2-0, 3-0, 3-1. Apărarea zici că e din alt film, de pe altă planetă, doarme în picioare! În primele două meciuri au jucat bine, acum dorm în picioare. Inclusiv mijlocul a început să doarmă, Filip nu mai e Filip. Nedelcu doarme și el.

Noi nu meritam să câștigăm azi. Dumnezeu ne-a câștigat meciul. Din moment ce în minutul 92 [Cestor] dă cu capul pe lângă, Alibec ratează singur cu Bălgrădean, nu e clar? Avem un jucător de geniu, Man, care n-a pierdut mingea deloc. Sper să-și revină și apărarea, că în atac stăm bine”, a spus Becali la Digi Sport.