EURO 2016. DRAMATISM la Marsilia. Rusia a egalat Anglia în ultimele secunde. Fanii celor două echipe S-AU BĂTUT fără menajamente. Rușii au UMILIT forțele de ordine și au introdus material pirotehnic pe stadion

Anglia și Rusia au remizat, sâmbătă seara, scor 1-1, într-o partidă din prima rundă a Grupei B. Marsilia a fost luată cu asalt de fanii celor două naționale, care s-au bătut cu bestialitate.

Anglia și Rusia au terminat nedecis, scor 1-1, meciul jucat, sâmbătă, la Marsillia, în prima etapă a Campionatului European. Naționala din Albion a deschis scorul în minutul 73, prin Eric Dier, cel care a transformat impecabil o lovitură loberă de la 25 de metri, iar rușii au egalat datorită lui Denis Glushakov, în al doilea minut al prelungirilor. În primul joc al Grupei B, Țara Galilor a câștigat confruntarea cu Slovacia scor 2-1.

Marsillia a fost scena unor lupte crâncene între englezi și rușii. Forțele de ordine au făcut față cu greu desfășurării de forțe, iar unul dintre suporterii insularilor a ajuns în stare gravă la spital. Ultrașii ruși s-au bătut și între ei, pe „Stade Velodrome” și au demonstrat că filtrele de control au mari probleme. În finalul jocului, ei au aprins torțe și petarde pe care le-au introdus în arenă fără probleme.