Dinamo a fost călcată în picioare de naționala Under 21 a Danemarcei

Dinamo s-a făcut de râs, astăzi, în meciul amical jucat împotriva puștilor din Danemarca și a pierdut cu scorul de 1-7. A fost cea de-a treia înfrângere bifată de „roș-albi” din patru partide jucate în acest început de an.

Dinamo a fost umilită de naționala de tineret a Danemarcei, în fața căreia a pierdut cu scorul de 1-7. La pauză, scorul a fost 1-1, după ce nordicii au deschis scorul în minutul 34, iar „câinii” au egalat prin Nicolae Grigore (37). În partea a doua, echipa din Ștefan cel Mare a încasat gol după gol, în minutele: 53, 62, 68, 81, 83 şi 88.

Antrenorul Mihai Teja a folosit următoarea echipă: Marc - Bărboianu, Durimel (46 Dudea), Nedelcearu (83 Krausz), S. Filip (14 An. Radu) – Boubacar (61 I. Şerban), N. Grigore (46 Elhamed) - V. Lazăr (46 P. Petre), M. Alexe, D. Rotariu (68 Tîrcoveanu) – Bilinski (59 Henrique).

În precedentele trei partide amicale, Dinamo a pierdut, scor 1-3, cu Bursaspor şi scor 1-3 cu Guangzhou R&F şi a învins, cu scorul de 1-0, pe FC Erzgebirge Aue.