Emoții cu Ștefan Radu! Românul lui Lazio ȘI-A PIERDUT CUNOȘTINȚA PE TEREN, în meciul de la Kiev

Lazio s-a impus la Kiev, cu Dinamo, scor 2-0 (în tur, 2-2), în „optimile” Ligii Europa, meci în care Ștefan Radu, fundașul italienilor, a fost foarte aproape de accidentare gravă.

Românul în vârstă de 31 de ani a fost lovit involuntar de portarul trupei ucrainene, Boyko, în minutul 58 al partidei. Acesta din urmă a ieșit să boxeze o centrare care îl viza pe Ștefan Radu, a respins mingea, dar în săritură l-a nimerit pe român cu genunchiul în plină figură. Radu a rămas întins pe gazon câteva secunde bune, fără reacție. Rapid, jucătorii din ambele tabere s-au strâns în jurul său, dar românul s-a ridicat ulterior pe propriile picioare fără a avea nevoie de îngrijiri medicale.

Grație succesului cu 2-0 de la Kiev, Lazio Roma s-a calificat în „sferturile” Europa League.