Fostul plutonier din Armată, devenit polițist care face propagandă la televizor. Șeful sindicaliștilor din Poliție, leafă uriașă din cotizațiile oamenilor în uniformă
A lucrat doar nouă ani în Poliția Română și a fost avansat, înainte de termen, la gradul de comisar șef. Plătit cu peste 10.000 de lei pe lună din cotizațiile...