Steaua l-a pierdut pe Marica, în meciul cu Dinamo. Cât va sta pe bară atacantul „militarilor”

Dinamo și Steaua au remizat, în această seară, în Ștefan cel Mare, scor 1-1, în prima etapă a play-off-ului Ligii I, partidă în care Ciprian Marica a suferit o accidentare serioasă și a fost schimbat în minutul 35 al întâlnirii.

Ciprian Marica s-a accidentat în derby-ul cu Dinamo, după un șut în diagonală, chiar la piciorul care a fost operat. În minutul 35 al meciului, atacantul în vârstă de 30 de ani a resimțit dureri la genunchiul piciorului drept. Imediat după acel șut, Marica s-a prăbușit pe gazon făcând semne către banca „roș-albaștrilor” că trebuie schimbat.

Mai mult, Marica a acuzat dureri și la coapsa dreptă, iar în cazul în care medicii vor confirma recidiva la genunchi, atacantul va rata și Campionatul European din Franța.