Steaua a REMIZAT cu cecenii de la Terez Groznîi. „Roș-albaștrii” au primit gol în superioritate numerică

Steaua a remizat, joi, scor 1-1, într-o partidă amicală disputată în cadrul cantonamentului din Turcia, contra cecenilor de la Terek Groznîi.

Steaua a remizat, joi, în amicalul cu Terek Groznîi (scor 1-1), desfășurat în cadrul cantonamentului din Turcia. „Roș-albaștrii” au deschis scorul în repriza secundă, prin Gabi Enache, cel care a transformat un penalty în minutul 56. Apoi, Rodolfo, jucătorul celor de la Terek, a faultat dur și a fost eliminat. În inferioritate numerică, cecenii au egalat datorită lui Mbengue, în minutul 83. Laurențiu Reghecampf, antrenorul Stelei, a început meciul cu următorul „unsprezece”: Niță - Ov. Popescu, Moke, Tamaș, Momcilovici - Pintilii, Muniru - Ad. Popa, Alibec, De Amorim - Gnohere.

La Terek Groznîi au evoluat și internaționalii români Gicu Grozav și Gabi Torje. Meciul a fost urmărit și de selecționerul Chritoph Daum.