Sfârșit de ani cu restructurări în televiziune. Două prezentatoare au fost date afară

Sfârșit de ani cu restructurări în televiziune. Două prezentatoare au fost date afarăSursa foto: Dreamstime.com

Două dintre cele mai vechi și cunoscute prezentatoarea de la Metropola TV pleacă după restructurările care au loc la postul deţinut de Consiliul Local Voluntari, condus de Florentin Pandele. Andreea Frăţilă şi Dana Istrate au lucrat patru ani la această televiziune.

Schimbări mari la Metropola TV

Andtreea Frăţilă a realizat mai multe producţii de-a lugul anilor petrecuţi la Metropola. Până în prezent, era prezentatoarea emisiunii Monden Alert. Oficialii Metropola TV au anunțat că au scos din grila de programe această emisiune și că vor adăuga alte show-uri interesante pentru telespectatori.

Metropola TV

Metropola TV. Sursa foto MetropolaTV

„Da. Este adevărat. Emisiunea "Monden Alert" iese din grila Metropola TV, în sezonul următor. În ceea ce priveşte noua grilă, momentan nu putem da informaţii punctuale, tot ce putem spune este că vom aduce telespectatorilor emisiuni noi şi interesante”, au punctat cei de la postul TV pentru Paginademedia.ro.

O altă emisiune scoasă din grila de programe

Din grila de programe iese şi emisiunea Părinţi la fix, realizată de Dana Istrate. Prezentatoarea a rămas fără loc de muncă, chiar dacă avea o experiență impresionantă.

Dana Istrate

Dana Istrate/ Sursa foto Facebook

„Dublu licenţiată în Filosofie şi Jurnalism, cu un master în Mass-Media şi Comunicare, Daniela Samoil Istrate are acumulată o experienţă de 17 ani în media (televiziune - PrimaTV, Antena1, MetropolaTV, radio - Radio 3Net, EuropaFM, Radio21 şi presă scrisă&online - România Liberă, Adevărul, dar şi ca PR specialist în agenţie de publicitate -Republika)”, spuneau cei de la postul TV despre Dana Istrate în luna februarie, când Metropola anunţa o orientare spre zona mondenă.

Se fac modificări și în zona tehnică

Se vor face modificări și în zona tehnică. Din aproape 20 de operatori vor rămâne în jur de cinci oameni. Bogdan Acatrinei, Meda Topârceanu şi Diana Gucea, care prezentau emisiunea de dimineaţă vor fi mutaţi pe un alt interval, pe o producţie nouă şi cu un nou format. Rămâne în grilă şi emisiunea Sub semnul întrebării, cu Robert Turcescu.

Oana Lovin va continua la Metropola , dar emisiunea ei, Miezul Zilei, va fi însă mai scurtă cu jumătate de oră.

Ne puteți urmări și pe Google News