Record uluitor reușit de Robert Lewandoswki în Liga Campionilor. Polonezul a intrat în istorie sursa foto. EVZ

Robert Lewandowski a reușit să marcheze de patru ori în 15 minute, în partida Steaua Roșie Belgrad - Bayern

Bayern Munchen s-a impus, marți, pe terenul celor de la Steaua Roșie Belgrad, scor 6-0, într-o partidă din grupele Ligii Campionilor. Performerul serii a fost Robert Lewandowski, cel care a marcat de patru ori în 15 minute, în minutele 53 - din penalty, 61, 64 și 68.

Polonezul a bifat un record, după ce a reușit cel mai rapid „poker” din istoria UEFA Champions League. Lewandowski a mai reușit să marcheze de patru ori, atunci când evolua pentru Borussia Dortmund și victimă i-a căzut Real Madrid în 2013.

Lewandowski a devenit cel mai important marcator al lui Bayern, în Liga Campionilor, cu 46 de reușite.