PRELIMIANRII CM. Scoția și Anglia au REMIZAT într-o partidă FANTASTICĂ. Trei goluri s-au marcat în ultimele 6 minute

Scoția și Anglia au remizat sâmbătă, scor 2-2, într-o partidă ce a contat pentru Grupa F a preliminariilor Campionatului Mondial din Rusia.

Scoția și Anglia au remizat spectaculos, sâmbătă, într-o confruntare disputată la Glasgow, în preliminariile Campionatului Mondial din 2018. Gazdele au revenit spectaculos după ce au fost conduse cu 0-1, dar au ratat victoria în minutul 90+3. Iată rezultatele de sâmbătă:

Grupa C

Germania - San Marino 7-0 Draxler (11), S. Wagner (16, 29 și 85), Younes (38), Mustafi (47), Brandt (72)

Azerbaidjan - Irlanda de Nord 0-1 S. Dallas (90+2)

Norvegia - Cehia 1-1 Soderlund (55 - penalty) / Gebre Selassie (36)

Clasament: 1. Germania (18p), 2. Irlanda de Nord (13), 3. Cehia (9), 4. Azerbaidjan (7), 5. Norvegia (4), 6. San Marino (0)

GRUPA E

Polonia - România 3-1 Lewandowski (29 și 62 - ambele din penalty, 57) / Stancu (77)

Muntenegru - Armenia 4-1 Beciraj (2), Jovetici (28, 54, 82) / Koryan (89)

Kazahstan - Danemarca 1-3 Kuat (76) / Jorgensen (27), Eriksen (51 - penalty), Dolberg (81)

Clasament: 1. Polonia (16p), 2. Muntenegru (10), 3. Danemarca (10), 4. România (6), 5. Armenia (6), 6. Kazahstan (2)

GRUPA F

Scoția - Anglia 2-2 Griffiths (87 și 90) / Oxlade-Chamberlain (70), Kane (90+3)

Slovenia - Malta 2-0 Ilicici (45+2), Novakovici (84)

Lituania - Slovacia 1-2 Sernas (90+3) / Weiss (32), Hamsik (58)

Clasament: 1. Anglia (14p), 2. Slovacia (12), 3. Slovenia (11), 4. Scoția (8), 5. Lituania (5), 6. Malta (0)