Mare surpriză în Italia. Golul lui Ronaldo a fost anulat și Juventus a pierdut la Verona

Golul lui Cristiano Ronaldo n-a fost de ajuns pentru ca Juventus Torino să plece cu puncte de la Verona

Juventus Torino a fost învinsă, sâmbătă, în deplasarea de la Verona, scor 1-2, în etapa a 23-a a campionatului Italiei. După o primă repriză în care nu s-a marcat, oaspeții du punctat datorită lui Cristiano Ronaldo în minutul (65). Gazdele au reușit însă o revenire spectaculoasă, după golurile marcate de Fabio Borini în miutul 76 și Giampaolo Pazzini în minutul 86 din penalty.

Juventus este lideră, cu 54 de puncte, dar poate fi egalată de Inter Milano, care duminică seara joacă, acasă, derby-ul cu AC Milan. Pe poziția a 3-a se află Lazio (50 de puncte, un meci mai puțin disputat).