Fotbal European. Luptă teribilă între Manchester City și Liverpool pentru titlul din Premier League. „Cormoranii” au câștigat derby-ul cu Chelsea

FC Liverpool s-a impus, duminică, scor 2-0, în confruntarea cu Chelsea, disputată în etapa a 34-a a Premier League. „Cormoranii” sunt liderii campionatului.

FC Liverpool a câștigat, scor 2-0, partida disputată, duminică, pe „Anfield Road”, împotriva grupării Chelsea Londra. Aflați în cursa pentru titlu, oamenii lui Jurgen Klopp au deschis scorul prin Sadio Mane (51) și și-au dublat avantajul grație reușitei lui Mohamed Salah (53). Tot duminică, Manchester City a câștigat cu 3-1 meciul jucat pe terenul celor de la Crystal Palace. Pentru oaspeți au înscris Raheem Sterling, în minutele 15 și 63 și Gabriel Jesus (90). Gazdele au redus din diferență în minutul 81, datorită lui Luka Milivojevici. FC Liverpool este lidera clasamentului, cu 85 de puncte, Manchester City este pe locul al 2-lea, cu 83 de puncte. „Cetățenii” au însă un meci mai puțin disputat.