Liverpool câștigă confruntarea cu Tottenham după ce londonezii au condus la pauză. Trupa lui Klopp e lideră în Anglia

Liverpool rămâne lideră în Premier League, la 6 puncte distanță de Manchester City, după succesul cu Tottenham

Liverpool a învins-o la limită, pe Tottenham, scor 2-1, într-o partidă disputată, duminică, pe „Anfield Road”, în runda a 10-a din Premier League. Londonezii au început furibund și au deschis scorul datorită lui Harry Kane în primul minut. „Cormoranii” au început cursa pentru egalare, iar oaspeții nu au mai contat în ofensivă.

Abia în minutul 52 Jordan Henderson a readus-o pe Liverpool în joc, iar lovitura fatală a fost dată de Mohamed Salah, în minutul 75, atunci când egipteanul a transformat o lovitură de la 11 metri. Trupa lui Jurgen Klopp este lideră în Premier League, cu 28 de puncte și este urmată de Manchester City cu 22 de puncte.