LIGA I. Rapid - Astra, 0-2. Giuleștenii nu au putut să le facă față giurgiuvenilor

Autor: | | 0 Comentarii | 250 Vizualizari

Astra Giurgiu s-a impus, în această seară, pe terenul echipei Rapid, scor 2-0, într-un meci din etapa a cincea a Ligii I la fotbal.

Astra Giurgiu a învins, azi, în deplasare, formația Rapid, scor 2-0, datorită golurilor reușite de De Amorim (41) și Grandin (90+2). Gazdele au evoluat în inferioritate numerică din minutul 29, după ce Marian Stoica a fost eliminat în urma unei intrări foarte dure la Constantin Budescu. În minutul 20, atacantul Kehinde Fatai s-a accidentat și a părăsit terenul. Prezența nigerianului la returul cu Olympique Lyon, din play-off-ul Ligii Europa stă, deocamdată, sub semnul întrebării. La final, jucătorii celor două echipe s-au încăierat, iar arbitrul Sebastian Colțescu i-a arătat cartonașul galben lui Ben Youseff.

Ce studii avea, de fapt, Elena Ceaușescu. Ce scria pe diploma ei si cum a reusit sa PACALEASCA pe toata lumea!