LIGA I. FCSB, VICTORIE CATEGORICĂ în meciul cu Gaz Metan Mediaș. Gigi Becali aruncă săgeți către rivali. „Ce scandal va face el...”

FCSB s-a impus fără probleme în confruntarea cu Gaz Metan Mediaș (4-0), disputată, duminică, pe „Arena Națională”, în etapa a 10-a a Ligii I.

FCSB a câștigat la scor, 4-0, disputa cu Gaz Metan Mediaș, programată, duminică, pe „Arena Națională”, în etapa a 10-a a campionatului intern. „Roș-albaștrii” au deschis scorul prin William De Amorim, în minutul 14, și și-au dublat avantajul imediat după pauză, datorită lui Florin  Tănase (48). Același jucător a reușit „o dublă”, în minutul 55, iar Dennis Man a stabilit scorul final, în minutul 58. Cu un minut înainte de expirarea timpului regulamentar, Harlem Gnohere a ratat o lovitură de la 11 metri. Tot duminică, CFR Cluj a învins-o pe Concordia Chiajna, scor 1-0, în deplasare, reușita aparținându-i lui Ciprian Deac, în minutul 71, din penalty.

Gigi Becali, finanțatorul FCSB, l-a atacat pe Dan Petrescu, antrenorul CFR-ului, din cauza faptului că ardelenii câștigă, în ultimul timp, datorită loviturilor de pedeapsă.

Așa se joacă fotbal, nu să aștepți să primești penalty! Ăsta e fotbalul când marchezi, câștigi cu 4-0, faci spectacol. Eu sunt Dan Petrescu, mă supăr și plec din România dacă nu primesc penalty? El vrea doar să primească penalty. Ce scandal va face el dacă nu va primi un penalty într-un meci! Va amenința că pleacă din România, va urla, va înjura! O să-i zic de acum încolo doar Dan Penalty”, a afirmat Becali.