LIGA I. FCSB - FC Viitorul, 1-1. Titlul din campionatul intern se va decide în ultimele 3 etape. Gigi Becali este convins: „Suntem campioni”

FCSB și FC Viitorul au remizat, luni, scor 1-1, într-o partidă din etapa a 7-a a play-off-ului campionatului intern. Gigi Becali este convins că echipa sa nu mai poate pierde titlul.

FCSB și Viitorul și-au împărțit câte un punct la finalul meciului disputat, luni, pe „Arena Națională”, în runda a 7-a a play-off-ului Ligii I. Cee două pretendente la titlu au remizat, scor 1-1, după ce Mihai Pintilii a deschis scorul în minutul 40, iar George Țucudean a egalat în minutul 73. FCSB rămâne pe primul loc al clasamentului, cu 38 de puncte, iar FC Viitorul se află pe doi, cu 35 de puncte. Ultima treaptă a podiumului este ocupată de Dinamo și CFR Cluj, cu 33 de puncte.

„Ce să mai comentez despre acest meci? Ei au avut un singur șut pe poartă și a fost gol. Trebuia să avem 5-0 și s-a terminat 1-1. Noi am jucat fotbal, dar nu mai are rost să vorbesc. Noi suntem campioni, nu mai avem treabă. Suntem la 5 puncte de Dinamo și la 3 puncte de Viitorul. Viitorul e o echipă obosită. Campionii! Campionii!”, a spus Gigi Becali.