LIGA I. Echipa lui Gică Hagi a dat lovitura pe „Arena Națională”. Viitorul le compromite șansele la titlu celor de la FCSB

FC Viitorul s-a impus cu scorul de 2-1 în partida cu FCSB, disputată, luni, pe „Arena Națională”, în prima etapă a play-off-ului Ligii I.

Viitorul a câștigat cu 2-1 disputa cu FCSB, în prima rundă a play-off-ului campionatului intern. Elevii lui Gheorghe Hagi au deschis scorul prin Andreas Calcan (15), „roș-albaștrii” au restabilit egalitatea datorită lui Florinel Coman (40). Oaspeții au lovit decisiv în repriza a doua, prin Ianis Hagi, cel care a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 65. După acest rezultat, FCSB se află pe locul al 3-lea al clasamentului, cu 25 de puncte, sub CFR Cluj (30) și CS „U” Craiova (26). Viitorul este pe 4, cu 22 de puncte.