LIGA I. Dinamo - Astra Giurgiu, 1-4. Echipa lui Șumudică a revenit pe primul loc, după ce a făcut RAVAGII printre „câini”. Denis Alibec l-a tras de mână pe Anghel Iordănescu

Astra Giurgiu a învins-o cu scorul de 4-1, vineri, pe Dinamo, în runda a 4-a a play-off-ului Ligii I. Formația lui Marius Șumudică a revenit pe prima poziție a campionatului.

Astra Giurgiu a câștigat fără dubii (scor 4-1) meciul disputat, vineri, pe „Arena Națională”, în compania formației Dinamo, în runda a 4-a a play-off-ului Ligii I. „Alb-negrii” îi datorează mare parte din acest succes lui Denis Alibec, cel care a reușit un hattrick, în minutele (35, 53 și 67). Cealaltă reușită a oaspeților i-a a aparținut lui Boudjemaa (16), iar pentru Dinamo a marcat tot un „astral”, Geraldo, autogol în minutul 38.

Astra Giurgiu a revenit pe prima poziție a clasamentului, cu 35 de puncte, și este urmată de Steaua, cu 32. Celelalte echipe din play-off se clasează astfel: 3. Pandurii (29), 4. Dinamo (27), 5. Viitorul (25), 6. ASA. 21.