LIGA I. CSMS Iași - Steaua, scor 1-2. „Roș-albaștrii” au încheiat turul la două puncte în spatele liderului

Steaua s-a impus, sâmbătă, scor 2-1, pe terenul formației CSMS Iași, într-o partidă din runda a 13-a a campionatului intern.

Steaua a câștigat cu scorul de 2-1 jocul disputat, sâmbătă, în deplasare, cu CSMS Iași. După o primă repriză fără goluri, „militarii” au înscris de două ori, prin Chipciu (47) și Tahar (79), iar moldovenii nu au mai putut decât să reducă din diferență, în minutul 90+1, datorită reușitei lui Vasile Gheorghe. Steaua a reușit cea de-a treia victorie consecutivă în campionat și încheie turul pe poziția a doua, cu 25 de puncte, la două distanță de Astra Giurgiu, liderul la zi.