LIGA CAMPIONILOR. Real Madrid, VICTORIE consistentă în DERBY-ul cu PSG. Liverpool s-a impus la Porto cu un scor NEVEROSIMIL

Real Madrid a câștigat cu scorul de 3-1 confruntarea disputată, miercuri, pe teren propriu, împotriva francezilor de la PSG, în turul „optimilor” Ligii Campionilor.

Real Madrid a luat o opțiune importantă de calificare în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Miercuri, „galacticii” s-au impus pe „Santiago Bernabeu”, scor 3-1, în fața celor de la PSG, în prima manșă a „optimilor”. Francezii au deschis scorul prin Adrien Rabiot (33), gazdele au egalat până la pauză, după ce Cristiano Ronaldo a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 45. În repriza a doua, Real a mai marcat datorită aceluiași Cristiano Ronaldo (83) și Marcelo (86).

În cealaltă partidă a serii, Liverpool a spulberat-o pe FC Porto, în deplasare, scor 5-0. Golurile au fost reușite de Sadio Mane (25, 53 și 85), Mohamed Salah (29) și Roberto Firmino (69).