Junioarea Laura Jurca a câștigat medalia de argint la Campionatele Europene de la Sofia

Gimnasta tricoloră a urcat, astăzi, pe treapta a doua a podiumului, la finalul concursului de individual-compus.

Gimnasta Laura Jurca a câștigat, astăzi, medalia de argint, la Campionatele Europene ce se desfășoară la Sofia. Sportiva româncă a încheiat finala de individual-compus cu un punctaj de 14.066 (bârnă), 13.966 (sol), 14.733 (sărituri) și 12.933 (paralele), iar cu un total de 55.698 puncte, a urcat pe treapta a doua a podiumului.

Andreea Iron, cealaltă concurentă a României, a încheiat concursul pe locul al 6-lea, cu următorul punctaj: 13.933 (sol), 13.400 (sărituri), 13.400 (paralele) și 13.200 (bârnă), total 53.933 puncte.